Úno 06

Lyžování na Aichelberglifte Karlstift

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Lyžování

Lyžařský areál Aichelberglifte Karlstift už nepatří mezi ty úplně nejmenší. Může nabídnout až 8,6 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Lyžařům zde slouží tři velké vleky. Celý areál se nachází na severozápadě Dolních Rakous a je vzdálený pouhé 3 kilometry od Českých hranic. Z Českého Krumlova je to sem například kolem 40 kilometrů.

  

Nadmořská výška areálu je 900 – 1.050 metrů. Sjezdovky jsou obklopeny krásným jehličnatým lesem. Akorát dolní sjezdovka s nejmírnějšími modrými tratěmi leží na odkrytém kopci. Hlavní sjezdovka nabízí dvě krásné středně náročné (červené) tratě. V horní části je pak možné si sjet i malý kousek černé sjezdovky.

  

Dole pod sjezdovkami se nachází poměrně velké parkoviště a samozřejmě i občerstvení. Za lyžařským areálem je pak malá vesnička Karlstift. Zde je samozřejmě možné se i ubytovat.

Sjezdovky Aichelberglifte Karlstift nabízejí příjemný komfort a vhodné terény i pro začínající lyžaře. Navíc jsou od našich hranic vzdáleny jen malý kousek, takže jet si sem zalyžovat se vyplatí.

Sjezdovky: 8,6 kilometrů
Sezóna: 24.prosince – 18.března
Provozní doba: 09:00 – 16:00
Ceny: 1 den / dospělý 18,50 €, děti 13,80 €

Oficiální webové stránky (i v češtině) www.karlstift.info

Mapa sjezdovek v Aichelberglifte Karlstift

Napiš komentář