Dub 07

Hollabrunn

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Hollabrunn je hlavní město stejnojmenného okresu nacházející se v Dolním Rakousku na řece Göllersbach blízko lesa Ernstbrunner. Zbytek zdejší krajiny je hojně využívaný k zemědělství, hlavně k vinařství. Žije zde 11.598 obyvatel (k 1.1. 2011) a obec se nachází v nadmořské výšce 236 metrů.

Jestli vás zajímají dějiny, tak oblast kolem Hollabrunnu byla poprvé osídlena v období neolitu. Archeologické nálezy svědčí o tom, že kolem roku 300 př. n. l. se na jižních svazích kopce Sandberg severozápadně od města krátce existovalo sídliště laténské kultury.

  

První písemná zmínka o Hollabrunnu je z roku 1135 z listiny markýze Diepolda III. Roku 1220 byla v obci založena farnost. Právo trhu a tím tedy definitivní povýšení na město se Hollabrunn dočkal roku 1377.

Další zajímavá kapitola historie města byla napsána o několik staletí později 16. listopadu 1805, kdy nedaleko proběhla bitva u Schöngrabernu mezi francouzským vojskem pod vedením Joachima Murata a ruským vojskem generála Pjotra Bagrationa (který chránil ústupný manévr vojevůdce Kutuzova na sever).

Hollabrunn je velmi pěkné město, historické jádro je poměrně rozsáhlé. Na jihovýchod od náměstí se nachází výstavní budova zdejšího reálného gymnázia a hned vedle pěkný Koliskopark. Na západě se nachází dopravní tepny, jednak vlakové nádraží a kousek dál od města je obchvat.

Partnerským městem Hollabrunnu je mimojiné Kyjov. Více o tomto zajímavém městě se můžete dozvědět z oficiálních stránkách hollabrunn.gv.at.

Napiš komentář

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat