Čvn 17

Horn

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Náměstí v Hornu

Horn je okresní město na severu Dolních Rakous nebo se dá také říci, že leží ve východní části Waldviertelu (Lesní čtvrti). K 1.lednu 2011 zde žilo 6.535 obyvatel. Nadmořská výška obce je 311 metrů. Horn leží v klimaticky příznivé Hornské kotlině (Horner Becken).

Dopravní spojení s Vídní zajišťuje silnice B4 (zvaná též Horner Straße, dříve Prager Straße). Železniční spojení zajišťuje od roku 1899 dráha Sigmundsherberg – Hadersdorf am Kamp (zvaná Kamptalbahn). Hranice s Českou republikou jsou odtud vzdáleny asi 25 kilometrů vzdušnou čarou.

Nejstarší důkazy o přítomnosti člověka zde sahají až do doby ledové. Když se posuneme dále, tak už někdy v 11. století zde byla prosperují obec. V prvním dochovaném záznamu z roku 1282 se už o Hornu hovoří jako o městě. Horn byl důležitým obchodním centrem a měl velký význam pro výběr mýta.

  

Na to, že je dnes Horn malé městečko, tak má poměrně velké a zajímavé historické jádro. Najdeme zde hned tři kostely a to kostel svatého Jiří, farní kostel svatého Štěpána a barokní kostel svatého Antoniuse. Zajímavá je ale i bývalá městská nemocnice, Thurnhof a samozřejmě celé náměstí.

Více o Hornu se můžete dozvědět na jeho oficiálních stránkách www.horn.gv.at.

Napiš komentář