O webu

Vítáme vás na cestovatelském webu DolniRakousy.cz.

Právě jste se ocitli na stránkách věnovaných rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy nebo také Dolní Rakousko (německy Niederösterreich). Tyto stránky si kladou za cíl poskytnout vám co nejvíce informací o této velmi zajímavé části Rakouska.

Jedná se o krajinu nacházející se na severovýchodě Rakouska. Obklopuje hlavní město Vídeň a sousedí se spolkovými zeměmi Horní Rakousy, Salzbursko a Burgenland. Dále pak hraničí s Českou republikou a Slovenskem. S rozlohou 19,178 km² se jedná také o suverénně největší Rakouskou zemi.

Dolní Rakousy jsou také poměrně hustě obydlené. Žije zde 1.588.545 obyvatel, což je jen o malinko méně, než v nejlidnatější Vídni. Hlavním městem této spolkové země je ale od roku 1986 Sankt Pölten.

Dolní Rakousy jsou velmi důležitou, kulturně i historicky bohatou zemí. Právě zde vždycky bylo a je centrum Rakouského státu. Nachází se zde úrodná Dunajská nížina. Směrem na jih se ale zvedají i první vrcholky Alp, jako například nejvyšší hora dolnorakouských Alp Klosterwappen (2.076 m.n.m).

Je velká škoda, že Dolní Rakousy jsou tak trochu ve stínu zářivé Vídně. My ale doufáme, že vám tyto stránky ukážou, že i zde je spousta věcí, které stojí za vidění. Navíc to sem nemáme nijak daleko, tak proč nepoznat i tuto krásnou a zajímavou zemi.

Příjemné čtení vám přeje

admin Vláďa Šubr