Bře 03

Jezero Lunzer See

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Příroda

Jezero Lunzer se nachází na jihu Dolních Rakous nedaleko vesnic Lunz-Amst a Lunz-Dorf. Jedná se o středně velké jezero dlouhé 1.75 kilometrů a široké 0.6 kilometru. Ze zajímavých faktů ještě doplníme, že jeho maximální hloubka činí 33,5 m, jeho plocha je 68 hektarů a objem 13 milionů kubíků vody. Jezero napájí říčka Seebach, která jeho vodu obmění zhruba třikrát do roka.

Dále jezero leží v nadmořské výšce 608 metrů nad mořem a je obklopeno strmými kopci většinou zarostlými hustými lesy. Lunzer See si tak díky tomu stále drží svůj přírodní dojem.

  

V jezeře žije mnoho druhů ryb jako například: pstruh, pstruh jezerní, vranka, hrouzek nebo candát. Přičemž některé druhy jako právě candát zde byly uměle vysazeny a to už ve středověku.

Jinak co se týká okolí jezera, tak na východním cípu jezera se nachází restaurace a půjčovny loděk. Nedaleko je také poměrně velké parkoviště a ještě blíže směrem k městu camp. Po severním břehu jezera vede blízko vody silnice, která obepíná půlku jezera. Když se dostanete až na opačný západní cíp jezera, tak ten také není nijak hustě zalesněn, na rozdíl od okolních břehů. Nachází se tu biologická stanice Lunz, kterou pro výzkumné a vzdělávací účely zřídila Vídeňská zemědělská univerzita (Die Universität für Bodenkultur Wien).

  

Kromě projížďky lodí a kochání se přírodou si na Lunzer See můžete dopřát i čistě kulturní zážitek. Na jezeře je totiž také plovoucí podium, na kterém se pravidelně konají divadelní představení i vystoupení hudebních kapel.

A na závěr ještě panorama celého jezera…

Tags:

Napiš komentář

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat