Archiv | Lyžování RSS kanál pro tuto sekci
Únor

Lyžování na Aichelberglifte Karlstift

Lyžařský areál Aichelberglifte Karlstift už nepatří mezi ty úplně nejmenší. Může nabídnout až 8,6 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Lyžařům zde slouží tři velké vleky. Celý areál se nachází na severozápadě Dolních Rakous a je vzdálený pouhé 3 kilometry od Českých hranic. Z Českého Krumlova je to sem například kolem 40 kilometrů.

  

Nadmořská výška areálu je 900 – 1.050 metrů. Sjezdovky jsou obklopeny krásným jehličnatým lesem. Akorát dolní sjezdovka s nejmírnějšími modrými tratěmi leží na odkrytém kopci. Hlavní sjezdovka nabízí dvě krásné středně náročné (červené) tratě. V horní části je pak možné si sjet i malý kousek černé sjezdovky.

(Pokračování textu…)

Únor

Sjezdovky Arralifte Harmanschlag

Lyžařský areál Arralifte Harmanschlag patří k těm spíše malým. Může nabídnout pouhé 4 kilometry sjezdovek. Z toho jsou 2 kilometry lehké (modré) a 2 kilometry středně těžké (červené). Celkem tedy areál nabízí 6 sjezdovek a 3 vleky. Nutno ovšem dodat, že ne vše je vždy v provozu.

  

Zajímavostí je, že zdejší areál byl jedním z prvních, kde si pořídili sněžná děla na umělé zasněžování. Bylo to už v roce 1972. Dnes zde mají samozřejmě mnohem modernější techniku, díky které jsou schopné vypořádat se i s velkou nepřízní počasí. Areál Arralifte Harmanschlag je osvětlený, takže nabízí i noční lyžování, i když je nutné se předem informovat, protože to není rozhodně každý den.

(Pokračování textu…)