Archiv | Příroda RSS kanál pro tuto sekci
Březen

Hora Schneeberg

Schneeberg nebo také Klosterwappen, česky Vídeňský Sněžník, je 2.076 metrů vysoká Hora v Dolním Rakousku. Je to nejvyšší hora v této spolkové zemi. Schneeberg  leží v nejvýchodnější části stejnojmenného pohoří a pro zajímavost se také jedná o nejvýchodnější dvoutisícovku v Alpách. Metropole Vídeň se odtud nachází 70 kilometrů na severovýchod. Schneeberg je velmi oblíbeným turistickým cílem, výstup na horu není složitý a je možné zvolit hned několik tras a způsobů.

Schneeberg je skvělý cíl výletu v zimě i v létě. Už  názvu hory je patrné, že o sníh tu rozhodně není nouze. Na kvalitních sjezdovkách se lyžuje až do konce května nebo dokonce začátku června. Sjezdovek je zde hned několik a nejlepší jsou ty na severní straně hory.

  

Oblíbené jsou ale i letní výlety na vrchol. Je zde nádherná krajina a můžete si vybrat hned z několika tras podle vašich fyzických sil. Největší sportovci můžou jít od jihu, od chaty Weichtalhaus (563 m.n.m) ležící v údolí Höllental, mezi pohořími Rax a Schneeberg. Pokud ale patříte spíše k línějším turistům, tak určitě uvítáte možnost svézt se originálním ozubnicovým vláčkem (v barvách mloka). Ten vyjíždí z obce Puchberg am Schneeberg (577 m.n.m) ležící pod masivem a zaveze vás až do výšky 1 795 m.m.m. Ale jsou tu i další možnosti, kdy budete kombinovat pěší túru s lanovkou, je to zkrátka jen na vás.

(Pokračování textu…)

Březen

Jezero Lunzer See

Jezero Lunzer se nachází na jihu Dolních Rakous nedaleko vesnic Lunz-Amst a Lunz-Dorf. Jedná se o středně velké jezero dlouhé 1.75 kilometrů a široké 0.6 kilometru. Ze zajímavých faktů ještě doplníme, že jeho maximální hloubka činí 33,5 m, jeho plocha je 68 hektarů a objem 13 milionů kubíků vody. Jezero napájí říčka Seebach, která jeho vodu obmění zhruba třikrát do roka.

Dále jezero leží v nadmořské výšce 608 metrů nad mořem a je obklopeno strmými kopci většinou zarostlými hustými lesy. Lunzer See si tak díky tomu stále drží svůj přírodní dojem.

  

V jezeře žije mnoho druhů ryb jako například: pstruh, pstruh jezerní, vranka, hrouzek nebo candát. Přičemž některé druhy jako právě candát zde byly uměle vysazeny a to už ve středověku.

(Pokračování textu…)